Sony Vaio Bilgisayar ve Tablet Özel Teknik Servisi

Ne Kadar Bilinçli Tüketicisiniz? Servis Donanımları ve Teknik Bilgi Seviyeleri Nedir?


     Bilgisayar Servis hizmeti veren firmaların birçoğunu incelediğinizde;servis bünyesinde bulunması gereken donanımların eksik olduğunu görebilirsiniz.İşte TSE-HYB belgesi bu donanımların tamamlanması ve gerekli eğitimlerin alınmasında fayda sağlamaktadır.Günümüz müşterileri artık servislerin donanım,bilgi seviyelerini sormakta ve araştırmaktadır.

 

      Bilgisayarınızı servis teşkilatı tam olmayan,yedek parçasını bulundurmayan,yeterli bilgi ve mesleki yeterlilik belgesi olmayan kişilere teslim etmeyiniz. 

 • Notebook Anakart Tamiratı

 • Teknik servisimizde bulunan deneyimli teknisyenlerinin bilgi birikimlerini sahip olduğu 200 mhz osilaskopları, gelişmiş elektronik ölçü aletleri ve BGA Rework cihazı sayesinde ileri seviye ana kart tamirlerini gerçekleştirmekte ve güvenle tamirini gerçekleştirdiği cihazlara 3 Ay garanti verebilmektedir. Anakart üzerinde bulunan her tür SMD malzeme ve BGA chiplere müdahale edebilen aytech geniş yedek parça stoğu sayesinde %90' lara varan tamir başarısı gösterebilmektedir.

 •  

 • Notebook LCD Panel Değişimi
 •  

  Notebook' larda en sık görünen arızalardan biride LCD panellerin kırılması sonucu oluşan arızalardır. Bu arızaların giderilmesinde kullanmış olduğumuz yüksek kalite LCD paneller sayesinde notebook' unuzun ilk günkü ekran kalitesinde olmasını sağlıyoruz. LCD panel değişimlerinde en önemli husus yerine kullanılacak LCD panelin kalitesidir. Düşük kalite paneller fiyat olarak avantajlı görünmekle beraber görüntü sorunlarını birlikte getirmektedir.


 • Notebook Kasa ve Menteşe Onarımı

 • Notebook' larda en sık görünen arızalardan biride Kasa ve menteşe kırılması  sonucu oluşan arızalardır. Bu arızaların giderilmesinde kullanmış olduğumuz özel yapıştırıcı maddeler sayesinde notebook' unuzun ilk günkü sağlamlık kalitesinde olmasını sağlıyoruz. Kasa ve menteşe oanrımlarında  en önemli husus kırlan parçanın yerine onarım yapılarak ilk günkü görünüm ve sağlamlığına yakın işlem uygulanmaktadır.


   

 • İnvertor Tamiratı

 • Notebook' larda sıkça karşılaşılan arızalardan biride LCD panel için gerekli olan voltajı sağlayan invertörün arızalanmasıdır. Arızalı invertörler çoğu zaman tamir edilebilmekte fakat gerek bilgi eksikliği gerekse kolaycılık yapılarak bu parçalar değişmektedir. Bir kartının komponent bazında tamirinin yapılmasıyla komple değişmesi arasında ciddi maliyet farkları oluşmaktadır. aytech' i tercih eden müşteriler invertörlerinin tamirini yada değişimini kendileri seçerler. Böylelikle bilgisi yada isteği olmadığı durumlar için daha fazla ödemezler.


 • Reballing Hizmetleri

 • Reballing' in Türkçe karşılığı kısaca "bacak yapma" olarak kullanılabilir. Yeni teknoloji anakartlarda sıkça kullanılan BGA chiplerin bacakları küçük lehim topları şeklindedir. Bu işlemciler çoğu zaman arızalanmaz. Sadece aşırı ısınmadan dolayı zaman içinde anakartla temasları kesilebilir. Bu durumda aslında malzeme sağlamdır. Çoğu Notebook tamiri yaptığını iddia eden firma aslında ReBalling yapması gerekirken küçük ölçekli ısıtmalı havya istasyonlarıyla bu malzemeler ısıtır ve geçici süreliğine BGA chipin anakartı tekrar tutmasını sağlar. Fakat bu işlem sağlıklı değildir. Isınan malzeme bir süre sonra anakartı bırakır ve aynı arıza tekrar eder. Bu ısıtmaların adedinin fazla olması anakart üzerinde bulunan bakır yolların zarar görmesine sebebiyet verir ve ürün artık tamir edilemez duruma gelir. Doğru olan işlem BGA rework cihazıyla chipin sökülmesi, doğru stencle kullnarak yeniden bacak yapılması (Reballing) ve chipin fırınlandıktan sonra 24 saat nem kabinetinde bekletilerek tekrar yerine takılmasıdır. aytech tüm bu ekipmanların yatırımını tamamlamış ve her tür chipe uluslararası standartlarda Reballing işlemi uygulayabilmektedir.

 •  
 • Bios Yükleme ve Güncelleme

 • Pek çoğumuzun duyduğu Bios, Basic Input/Ouput System kelimelerinin kısaltımış hali olarak isimlendirilmiştir. Anakartın üzerinde bulunan donanımların doğru çalışması için gerekli yazılım desteğini sunan Bios, kısaca notebook'unuzun çalışması için gereken temel işletim sistemi olarak tanımlanabilir. Günümüzde notebook anakart üreticileri zaman içinde yeni Bios sürümleri piyasaya sürerek, ürettikleri notebook'ların bazı hatalarını ortadan kaldırmakta ve ürünlerinin daha performanslı ve kararlı çalışmalarını sağlamaktadırlar. Bios güncellemesi yapılarak çözülen sorunlara örnek olarak aşırı ısınma, pil şarj sorunları, soğutma problemleri vb. pek çok örnek verilebilir. Anakart üzerinde bulunan EEPROM türünde bir bellekte bulunan Bios'u güncellemek ciddi riskler içermektedir. aytech olarak Bios yükleme ve güncelleme için gerekli tüm donanımlarımız sayesinde, %100 güvenlikli olarak Bios yükleme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yüklenen veya güncellenen her Bios sonrası özel testlerimizle, notebook'unuzun kararlılığını ve performansını izlemekteyiz.

 •  

 • Bakım ve İşletim Sistemi Kurma

 • Notebook'ların periyodik olarak bakımlarının yapılması çok önemlidir. Zaman içinde toz vb. dış etkenler nedeniyle havalandırma kanalları ve cihazın soğutma işlemlerini gerçekleştiren fanlar tıkanır, işlevlerini tam olarak yerine getirememeye başlar. Bu Notebook'unuzun performanısın düşmesinden, daha fazla pil harcamaya, anakart üzerindeki chip'lerin yanmasından, bazı önemli parçaların arızalanmasına kadar pek çok sorun doğurabilir. Bu nedenle Notebook'unuzun periyodik olarak temizliğininin yapılması gerekmektedir. Bunun haricinde yine belli dönemlerde uzman kişilerce işletim sisteminizin bakımını yapılması da son derece önemlidir. Virüs ve casus yazılımların taranması ve temizlenmesi, disk birleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi, aygıt sürücülerinin güncellenmesi, önemli verilerin yedeklenmesi gibi işlemler bakım operasyonunu kapsamaktadır. aytech olarak lisanslı olması kaydıyla işletim sistemlerinizi, ofis ve anti-virüs programları gibi yazılımlarınızın kurulumu, tüm güncel sürücülerin tanıtılması ve yukarıda bahsedilen bakım işlemlerini titizlikle gerçekleştirmekteyiz.Batarya kullanımı ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

         


  Asus Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Lenovo Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Hp Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Toshiba Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Dell Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Acer Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Sony Vaio Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Packardbell Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Samsung Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Casper Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Arçelik Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Grundig Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Vestel Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Woon Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Benq Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Ibm Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Lg Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Msı Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Crea Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Exper Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Fujitsu Siemens Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Heier Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Datron Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Compaq Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Benq Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Beko Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Apple Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Nec Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Aidata Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Cbox Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi

  Monster Antalya Bilgisayar Notebook ve Tablet Özel Teknik Servisi


   

 • Markalar
  Aytech Bilgisayar Notebook Laptop Tamir ve Teknik Servis Hizmetleri © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.